AKCE S RODIČI ČARODĚJNICE

V MŠ Okružní se odehrála nezapomenutelná akce s názvem „Čarodějnice“. Tato akce pořádána pro rodiče a děti nám přinesla důležité ponaučení: čarodějnice nemusí být jen symbol temnoty a zla, ale mohou být i zábavné a plné dobrodružství! Během celého týdne se děti učily o historii čarodějnic. „Jak taková čarodějnice vypadá? Je zlá nebo hodná? Známe pohádku, kde čarodějnice vystupuje?“ Společně jsme si jednu čarodějnici z látky i vyrobili a pojmenovali.

Samotná akce „Čarodějnice“ s rodiči byla úžasným zážitkem. Venkovní počasí nám přálo, a tak jsme se rozhodli akci konat venku. Každá třída si připravila stanoviště s úkoly a děti i s rodiči si užily spoustu zábavy. Děti měly možnost vyzkoušet si létání a cvičení s koštětem. Zjišťovaly, jak mají šikovné prsty při namotávání pavouků a myšek na vařečku, namíchali si kouzelný lektvar a nechybělo ani přeskakování umělého ohniště či zdolávání překážky pavoučí sítě!

Rodiče byli také aktivně zapojeni do akce. Vyzkoušeli si své dovednosti při rozpoznávání bylinek se zavřenýma očima a hmatání předmětů v zakrytých sklenicích. Tanec na oblíbenou písničku ze seriálu Wednesday nás všechny rozesmál, a nakonec jsme všichni byli odměněni čarodějnickým odznakem a sladkými bonbóny ve tvaru červíků a žížal.

Na závěr jsme se společně rozhodli, že letos vyrobenou čarodějnici pálit nebudeme. Děkujeme všem rodičům za jejich účast a podporu! Máme radost, že jsme toto dobrodružství mohli sdílet společně!

Táňa Hrušková MŠ Okružní