SPŠM Sluníčko

Stanovy spolku ke stažení.

Spolek přátel školy mateřské „Sluníčko“ je občanské sdružení registrované u Ministerstva vnitra ČR v roce 1991 Spolek přátel školy mateřské „Sluníčko“, které pracuje a spolupracuje při Mateřské škole Orlová-Lutyně Okružní 917 okres Karviná, příspěvková organizace.

Jeho cílem je:

• Seznamovat rodiče s posláním a úkoly školy.
  • Pomáhat řešit náměty a problémy mezi mateřskou školou a rodinou.
  • Přispívat škole dobrovolnou finanční a materiální pomocí, organizační činností při akcích s dětmi, údržbě a vybavování školy.
  • Pomáhat působit na rodiče ke správné výchově dětí.
  • Navazovat kontakty se spolky stejných cílů v ČR i v cizině a využívat jejich zkušeností.

Členy spolku jsou rodiče nebo jiní zákonní zástupci dítěte přijatého do mateřské školy, přátelé, kteří se zajímají o práci školy, výchovu a vzdělávání dětí předškolního věku, sponzoři školy.

SPŠM „Sluníčko“ hospodaří s příjmy, které tvoří členské příspěvky, dary, výtěžky z akcí spolku a výnosy jeho jmění.

Tradičními akcemi, které jsou uskutečňovány ve spolupráci SPŠM „Sluníčko“ s Mateřskou školou Orlová-Lutyně Okružní 917 okres Karviná, příspěvková organizace jsou:

• Dny otevřených dveří
  • Oslava Svátku matek
  • Mikulášská nadílka
  • Vánoční besídka
  • Oslava Dne dětí
  • Radovánky
  • Rozloučení s předškoláky
  • Den s tatínkem v MŠ- Hrajeme si s tatínky
  • Výlety s dětmi do hor
  • Předplavecký výcvik
  • Návštěva Loutkového divadla v Ostravě
  • Návštěva kulturních nabídek v MěDDM, DK, ZUŠ, divadlo Zlatý klíček apod.