Za exotikou do Domu dětí

V úterý 23. 4. 2024 se Naše třída Motýlků vydala do Domu Dětí a Mládeže objevit krásy a tajemství australské přírody. Hned při vstupu do přírodovědného oddělení na Nás čekal pohled na Krajtu královskou a pozdrav nádherně zbarvených papoušků. Co ale děti zaujalo nejvíc, byl výběh morčat s mláďaty, kteří ve svých úkrytech odpočívali, vykukovali i pobíhali sem a tam. Děti se předháněly v názorech, které je nejroztomilejší a které by chtěly mít doma.

Pro děti byla připravena čtyři různá stanoviště. Prohlíželi si obrázky živočichů a hravou formou získávali vědomosti, která zvířata kladou vejce, která rodí živá mláďata, kde žijí. Děti ve skupinkách soutěžily ve vědomostních kvízech, ve kterých je na konci čekala sladká odměna. Na závěr jsme si prohlédli z blízka exotické živočichy, které jsme si mohli pohladit, anebo vzít do ruky, či kolem krku.

Dětem se výstava velice líbila, určitě téhle možnosti využijeme i příští rok a s dětmi se půjdeme podívat a zasoutěžit si znovu. Děkujeme DDM Orlová za skvělý zážitek a nové poznatky.

Jana Prokš