S TLAPKOVOU PATROLOU NA VÝLETĚ

Horský vzduch v plicích, krásné výhledy všude, kam se podíváte, dobrá nálada, spousty smíchu a plnění úkolů. I takto může vypadat výlet do hor. V sobotu 10. 6. 2023 jsme společně s rodiči a dětmi vyjely do Beskyd.

Jede, jede vláček, jede do zatáček. Osobní vlak syčí a na výlet s námi fičí. Vláček Kolejáček nás čekal ve stanici Bohumín a Dětmarovice. Jeden vagón, druhý, třetí, zapojily se všechny děti. Do stanice Mosty u Jablunkova dorazil vláček včas a my jsme se vydali směr chata Studeničné. Během zdolávání kopce děti plnily úkoly s neohroženou Tlapkovou patrolou. Rubble, Rocky, Skye, Marshall a Zuma pro nás připravili zábavné hry a úkoly.  Samozřejmě maminky a tatínkové nezaháleli a dětem pomáhali. Jeden z prvních úkolů prověřil zdatnost a obratnost našich účastníků zájezdu. S pomocí gumy děti a rodiče skákali z jednoho místa na druhé. Děti si prověřily svou paměť při plnění dalšího úkolu, a to bylo zapamatovat si pět kreslených obrázků. Fantazie a představivost se projevila při stavění domečků z přírodnin. Jemnou motoriku si děti procvičily při sbírání barevných víček pomocí kolíčků na prádlo. Umění přesnosti si ověřily při hodu míčkem na terč. Děti umí běhat, umí stát a nad hlavu si ruce dát, a proto si zasoutěžili i v běhu.  Za každé splnění úkolu si děti lepily postavičky patroly do tlapky.

Během naší zábavné cesty vyšlo slunce, zasvítilo a na nebi se otočilo. Občas přimhouřilo očka a deštík pohladil naše víčka. Kapky pršely z mokrých stromů a nám se nechtělo domů. Zavolali jsme na sluníčko, haló, haló, tepla je na světě málo. Rozežeň mraky, mraky a mi ti pomůžeme taky, taky.

Na konci naší cesty děti čekala sladká odměna. Tlapková patrola pro ně přichystala perníčky a další dobroty. Společný výlet se nám vydařil. A jak dál? No přeci, příští rok pojedeme na výlet, chceme poznat celý svět. Pojedeme všichni spolu, do kopce a z kopce dolů.

Za kolektiv MŠ Okružní, Orlová

Mgr. Veronika Holková