BAREVNÉ NEBE – DRAKIÁDA

Podzim je čas, kdy příroda obléká krajinu do krásných odstínů oranžové, červené a žluté. V mateřské škole Okružní se tento pestrobarevný čas slavil zajímavým způsobem a to akcí DRAKIÁDA – BAREVNÉ NEBE.

V naší mateřské škole jsme se věnovali celý týden zkoumání podzimních znaků. Děti se učily o cyklech přírody a o tom, jak podzim ovlivňuje život okolo nás. Povídaly si o životě stromů a zvířat, která se pomalu připravují na zimní období. Také se ponořily do světa větrů, aby pochopily, jak významnou roli hraje vítr při pouštění draků venku.
V polovině října se rodiny sešly ve třídách školky, aby společně vyráběly papírové draky. Tvoření draků je pro děti a rodiče nejen zábavnou aktivitou, ale také skvělý způsob, jak rozvíjet jemnou motoriku a kreativitu. Každý vyrobený drak byl velmi unikátní.
Poté, co byli draci dokončeni a ozdobeni různými barvami a vzory, přišel čas je vypustit k obloze. Areál školky se proměnil  v pestré hřiště pro tuto kouzelnou událost. Děti se velice těšily na pouštění svých vlastních draků.  I když v náš podzimní den nepřišel větřík, který by nám pomohl vypustit draky do nebe, děti nás překvapily svou nesmírnou vynalézavostí a společným úsilím. Nesmíme zapomenout pochválit i rodiče, kteří se skvěle chopili příležitosti a s dětmi se pustili do pouštění papírových draků.
 
Chtěli bychom všem rodičům poděkovat za velkou účast. 

Jsme rádi, že jste s námi strávili čas a přispěli jste k tomu, aby v tento den bylo v naší školce barevné nebe. 

Táňa Hrušková